Sklepy internetowe

Sklepy internetowe

wybór domenyWybieramy nazwę firmy – sklepu online

Wybór domeny jest niezwykle ważny. To twój adres strony internetowej, który działa niemal tak samo jak zwykly adres. To właśnie go wpisując w wyszukiwarkę twoi klienci trafią na twoją stronę. Adres twojej firmy może być jak nazwa twojej firmy – chwytliwa, łatwa do zapamiętania, kojarząca się z branżą w której działasz, ale może też być zbyt ogólnikowy, nie kojarzący się absolutnie z niczym, trudny do zapamiętania. Wszystko zależy od Ciebie jaką domenę wybierzesz.

Długość ma znaczenie

Atrakcyjna domena jest krótka, ponieważ nasze sklepy internetowe Katowice są bardziej wiarygodny. Nikt normalny nie zapamięta nazwy dajmy na to – Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch no chyba, że jest szalonym Walijczykiem, ale zakładamy, że oni nie są twoimi potencjalnymi klientami. Bardzo krótka nazwa jest zwykle jednoznaczna, ale jednocześnie może prowadzić do pomyłki. Warto również zaznaczyć, że jak będziesz dyktował komuś nazwę strony, to lepiej by była ona łatwa do tego aby ją zapisać, bez błędów. Inaczej ta osoba może nigdy nie trafić na twoją stronę. Jest to bardzo ważne jeżeli chcemy uchodzić za poważnych kontrahentów. Z resztą pomyśl przez chwile ile adresów internetowych ty znasz? Ile mają liter? Najpewniej okaże się, że wśród nielicznej grupy witryn które pamiętasz są wśród nich takie nazwy jak: gazeta.pl, Onet.pl Interia.pl wp.pl – czy one są długie i trudne do zapamiętania? Nie. Idź w tym kierunku, skoro robią tak najlepsi gracze. Dzięki tej strategii odnieśli sukces.

Ponadto przed wybraniem domeny pamiętaj o dobrym sprawdzeniu Internetu. Nie chcesz przecież, by po wpisaniu adresu twojej strony w wyszukiwarce obok twojej strony pojawiła się strona leku na erekcję, bądź strony erotycznej.

Ponadto niezwykle ważnym dla domeny jest nie tylko to co zawiera się pomiędzy kropkami. Niezmiernie ważna jest również końcówka. Tutaj najlepiej aby była to końcówka .pl czasami warto wybrać inną np .com jeśli twoja firma działa na rynku międzynarodowym bądź .eu jeśli w europie. Ponadto pamiętaj, że możesz wykupić kilka domen, jeśli planujesz np. rozwój firmy na rynku innego państwa, bądź pragniesz uniknąć sytuacji w której ktoś założy witrynę o tej samej nazwie co twoja, ale z inna końcówką (i będzie np. produkował środki na erekcje). Na koniec jeszcze jedna rzecz – unikaj jak ognia rozbudowanych końcówek. Myślisz że ktoś zapamięta adres twojej strony w formie „adres strony.net.pl”? Ty ją zapamiętasz, ale nie twój klient, który wejdzie na twoją stronę raz, a jeśli nie będzie pamiętał jak się nazywała to już więcej nigdy na nią nie wróci. Nie lepiej zastosować od razu końcówki .pl?

www.profesjonalni.co.pl

Ponadto warto zapoznać się z:
Sklepy online Katowice